برای آزادی ، دموکراسی ،صلح، استقلال و عدالت اجتماعی                         آزادی زندانیان سیاسی 
نویدنو -  کتاب - رحمان هاتفی  درباره ما -  بایگانی

2023-09-21

نویدنو 1402/06/30       Print Friendly, PDF & Email      چاپ مطلب

 

  • گزارش‌های حاضر نشان می‌دهد هنگام ورود کاروان تیم النصر عربستان به هتل اسپیناس پالاس تهران، به دلیل ازدحام جمعیت و تعداد بیش از حد طرفداران و افراد، اتفاقات عجیب و گاه شرمنده‌کننده‌ای رخ داد. اما این اتفاق، تنها چالش اسپیناس پالاس نبود؛ رزرو شدن تمامی اتاق‌های این هتل از سوی ایرانیان و طرفداران فوتبال برای دیدن لحظه‌ای رونالدو، از دیگر عجایبی است که به لطف رونالدو شاهد آن هستیم.

 

 

جنون رونالدو؛ یک پست اینستاگرامی؛

 محرومیت ۱۰۰ هزار فوتبال دوست و سود ۷ میلیاردی هتل

پرسپولیس در حالی امشب در ورزشگاه «آزادی» میزبان النصر سعودی است که هواداران این تیم در این دیدار بسیار حساس از حضور در جایگاه تماشاگران محروم خواهند بود. امنیتی های حکومت اسلامی تنها کسانی هستند که از این اتفاق خوشحالند زیرا حضور صدهزار نفر و احتمالا بسیار بیشتر از آن در آزادی، در شرایطی که مردم منتظر بهانه ای هستند تا اعتراضات خود را آشکار کنند، می توانست به یک معضل بزرگ برای تیم امنیتی حکومت اسلامی تبدیل شود.

به گزارش العربیه، ماجرای محرومیت تماشاگران از حضور در این مسابقه از این قرار است که پرسپولیس در فصل ۲۱-۲۰۲۰ و در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با گوای هند همگروه بود و پیش از دیدار با این تیم، حساب‌های کاربری رسمی باشگاه پرسپولیس در «اینستاگرام» و «تلگرام» با انتشار پستی برای این بازی از فتح هند توسط نادرشاه افشار نوشته و عنوان کرده بود که پرسپولیس سوغاتی مهم‌تر از «کوه نور و دریای نور» را برای هواداران خود به ارمغان خواهد آورد.

این افسارگسیختگی برتری طلبانه، شکایت باشگاه هندی را به همراه داشت که رای نهایی آن یک جلسه محرومیت برای هواداران پرسپولیس را در لیگ قهرمانان آسیا به‌همراه داشت؛ محرومیتی که در بدترین زمان ممکن گریبانگیر دوستداران این باشگاه شد، زیرا ۱۰۰ هزار هوادار (ظرفیت ورزشگاه آزادی) سرخ‌پوشان پایتخت به‌دلیل این تصمیم از دیدن رونالدو و دیگر ستارگان النصر از نزدیک محروم خواهند بود.

هزاران هواداران رونالدو ظهر دوشنبه ۲۷ شهریور استقبالی تاریخی را از دارنده پنج توپ طلای فوتبال جهان به‌عمل آوردند؛ استقبالی که تعجب و حیرت بسیاری از رسانه‌های جهان را به‌همراه داشت.

العربیه به نقل از رسانه‌های داخلی ایران نوشته است نزدیک به ۱۵۰ هزار هوادار ایرانی در جلوی درب هتل اسپیناس پلاس، محل اقامت النصر حضور داشتند!

تجمع و ازدحام جمعیت عاشقان رونالدو در جلوی درب هتل به‌حدی بود که باشگاه النصر تصمیم گرفت تمرین و نشست خبری خود در ورزشگاه «آزادی» را لغو و به طبقه پایین هتل اسپیناس منتقل کند.

حساب کاربری ورزشی «۴۳۳» که یکی از معروف‌ترین و معتبرترین رسانه‌های ورزشی جهان به حساب می‌آید، با انتشار ویدیویی از استقبال هواداران از اتوبوس النصر نوشت: «جنون رونالدو در ایران».

همچنین تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که شهرداری تهران اقدام به نصب بیلبوردهای خوش‌آمدگویی به کریستیانو رونالدو و ستارگان باشگاه النصر سعودی کرده است.

دو روز رویایی برای هتل اسپیناس پالاس

اقتصاد ۲۴ نیز در گزارشی پیرامون این رویداد نوشته است: مهمان نوازی ایرانی ها زبانزد تمام دنیاست و این بار هزینه کردن برای ستاره فوتبال جهان درست در مقابل رکود و تورم حاکم بر جامعه، به نوعی آبروداری است! چالش‌ها برای پذیرایی مناسب و درخور از رونالدوی النصر، تا لحظه آخر ادامه‌دار بود و حواشی مختص به خود را داشت. هتل اسپیناس پالاس ۲ تهران، از چند مدتی قبل به عنوان مکان استقرار رونالدو انتخاب شد که این مسئله به نوبه خود قابل توجه است.

هتل بین‌المللی اسپیناس پالاس تهران در سال ۱۳۹۴ در ارتفاعات منطقه سعادت‌آباد افتتاح شد. این هتل در ۲۰ طبقه ساخته شده و دارای ۴۰۰ باب اتاق، سوئیت لوکس و … است. اتاق اسکای که گران‌ترین سوئیت این هتل محسوب می‌شود، برای اقامت رونالدو پیشنهاد شده است. این سوئیت ۲۵۰ متری در آخرین طبقه هتل قرار داشته و دارای اتاق خواب جداگانه، اتاق کار، سالن مستقل و جکوزی اختصاصی درون سوئیت است.

می‌توان گفت این بیشترین بضاعت ایران برای پذیرایی از رونالدو بود. هزینه یک شب اقامت در این سوئیت، حدود ۴۵ میلیون اعلام شده (براساس نرخ موجود در سایت هتل اسپیناس پالاس برای رزرو) که برای دو شب اقامت ستاره فوتبال جهان، این رقم به ۹۰ میلیون تومان می‌رسد. البته مشخص نیست این رقم فقط برای اقامت مسافران و توریست های خارجی مورد محاسبه قرار می گیرد یا برای ستاره فوتبال جهان رقم خیلی متفاوت تر از این خواهد بود!

هرچند اگر این رقم را برحسب دلار یا یورو محاسبه کنیم، فراهم کردن بهترین اقامت برای رونالدو در تهران رقمی بسیار ناچیز خواهد بود. اتفاقی که محل اقامت رونالدو را بیش از پیش مورد توجه قرار می‌دهد، پر شدن تمامی اتاق‌های این هتل پیش از ورود النصر به تهران توسط ایرانیان است.

گزارش‌های حاضر نشان می‌دهد هنگام ورود کاروان تیم النصر عربستان به هتل اسپیناس پالاس تهران، به دلیل ازدحام جمعیت و تعداد بیش از حد طرفداران و افراد، اتفاقات عجیب و گاه شرمنده‌کننده‌ای رخ داد. اما این اتفاق، تنها چالش اسپیناس پالاس نبود؛ رزرو شدن تمامی اتاق‌های این هتل از سوی ایرانیان و طرفداران فوتبال برای دیدن لحظه‌ای رونالدو، از دیگر عجایبی است که به لطف رونالدو شاهد آن هستیم. تمامی این تلاش‌ها در راستای آن است که افراد بتوانند شانسی هر چند کم برای دیدار و یا عکس یادگاری با این ستاره‌ فوتبال پرتغالی داشته باشند. نکته قابل تامل، هزینه‌ای است که افراد برای این شانس حاضر به پرداخت آن بودند.

با استناد به قیمت‌های رزرو حاضر در سایت هتل اسپیناس پالاس، کمترین قیمت اتاق موجود در این هتل یک تخته، شبی ۶ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است که به گفته افراد، کمی سخت می‌توان این نوع اتاق‌ها را خالی پیدا کرده و رزرو کرد. قیمت اتاق‌های این هتل ۵ ستاره لوکس تا شبی ۳۵ میلیون تومان رسیده و قیمت‌ها بر اساس سرویس‌ها و تعداد نفرات در این ۴۰۰ باب اتاق و سوئیت متفاوت است.

براساس آمار موجود، تمامی اتاق‌های این هتل برای دو روزی که رونالد مهمان تهران است، پرشده و بخش زیادی از رزروکنندگان را ایرانیان تشکیل می‌دهند. به طور معمول تیم‌های فوتبال در زمان سفر، یک طبقه از هتل را به منظور حفظ امنیت روانی بازیکنان خود رزرو کامل می‌کنند، اما فارغ از این اصل نیز پر بودن تمامی اتاق‌های هتل اسپیناس پالاس برای این دو روز متحیرکننده است.

فارغ از اتاق‌های رزرو شده توسط تیم النصر، اگر به طور خوش‌بینانه میانگین قیمت اتاق‌های هتل اسپیناس پالاس را ۱۰ میلیون تومان درنظر بگیریم، دو شب اقامت رونالدو در این هتل بیش از ۷ میلیارد تومان آورده مالی برای مدیران اسپیناس پالاس به همراه داشت. شاید بتوان گفت اسپیناس معدود روز‌هایی را در طول عمر خود به این شلوغی و استقبال دیده است. این هزینه تنها برای اقامت در هتل محاسبه شده و اگر سایر هزینه‌ها را محاسبه کنیم، به مبالغی بیش از این می‌رسیم.

 

از این قلم :

 

Share

Comments System WIDGET PACK

ادامه:

آرشیوماهانه

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

 

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست