برای آزادی ، دموکراسی ،صلح، استقلال و عدالت اجتماعی                         آزادی زندانیان سیاسی 
نویدنو -  کتاب - رحمان هاتفی  درباره ما -  بایگانی

2023-05-27

نویدنو 1402/03/6        Print Friendly, PDF & Email      چاپ مطلب

 

  • این ها همه، نشانه های یک حاکمیت مستبد و غارتگر است که جز موضع گیری به سود این یا آن جناح حکومتی، جز حراست از ثروت آنان که از سفره مردم ربوده اند و جزپشتیبانی و توجیه عملکردهای فاجعه بار جیره خواران خود، وظیفه دیگری نمی شناسد و گامی برای مردم رنجدیده بر نمی دارد. مردمی که باید ولی نعمت حاکمان باشند ولی خاک پایشان شده اند!

 

 

بیانیه دریافتی

 گروه آذرنگ : با ایران چه می‎ کنید؟!

مردم میهنمان برای دستیابی به استقلال، آزادی و عدالت اجتماعی ، از انقلاب مشروطه و نهضت ملی کردن نفت و انقلاب بهمن ۱۳۵۷ تاکنون هزینه های هنگفتی پرداخته اند!

کمترین دستاورد این انقلاب ها و جنبش ها افزایش آگاهی عمومی از روند جاری در حکومت و شناخت بیشتر مردم از حاکمان است !حاکمانی که در هر دوره، با عملکرد ضدمردمی خود، ضربه ای کاری برپیکر انقلاب زده اند :

کوتاه زمانی پس از انقلاب ۱۳۵۷ برخلاف وعده های اولیه، دین پیشگان، همه ارکان نظام را به انحصار و اختیارخودگرفتند، بسیاری ازدستاوردهای انقلاب را برباد دادند، نیروهای مترقی را حذف کردند و مردم را با تقسیم به خودی و ناخودی، دربرابرهم قراردادند و همواره با عملکرد ضدمردمی خود دربرابر مطالبات برحق مردم، از قوه قهریه و نیروهای مسلح برای سرکوب معترضان بهره گرفته اند.

بی سبب نیست که پیکان خشم مردم، دین پیشگان را نشانه رفته است وحکومت، این چرخه خشونت را با شدت بیشتری بازتولید می کند

. نیروهای مسلح، برخلاف قانون، به امور سیاسی،اقتصادی و فرهنگی ورود کرده اند و به جای پرداختن به وظیفه اصلی خود دردفاع از مرزهای میهن درمقابل دشمن، دربرابر مردم قرارگرفته اند !

بیکاری و فقر گسترش یافته است، چنان که به قول عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر فاقدامکانات اولیه مسکن و اشتغال وسلامت و پوشاک و خوراک اند! ۳۳ درصد جمعیت زیر خط فقرند! بی سرپناهی افزایش یافته و به گفته مرکز پژوهش های مجلس ۵۰ درصد از مردم قادر به تامین مسکن نیستند!

با کشتارهای دهه ۱۳۶۰ - به ویژه قتل عام زندانیان سیاسی،عقیدتی در تابستان ۱۳۶۷ - هزاران جان شیفته را در گورهای جمعی، بی نام و نشان، درخاک کردند !

مقابله خشونت بار با مبارزات حق طلبانه کارگران، زحمتکشان و معلمان، و سرکوب اعتراضات آزادیخواهانه زنان، هنرمندان، دانشجویان و مطالبات اقشار گوناگون، ازجمله در سالهای ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ و ۱۳۹۶ و ۱۳۹۸ را ادامه داده اند !

با بیش از ،» زن، زندگی، آزادی « و اکنون ، تداوم سرکوب اعتراضات جنبش ۵۰۰ کشته که ۷۴ تن از آنان کودک بودند- نابینا شدن دهها تن، حکم اعدام ۱۰۹ نفر، قتل مخفیانه فعالان مدنی، افزایش بیسابقه مهاجرت و آوارگی، و... برگ دیگری را براین سیاهکاری ها افزوده است !

این ها همه، نشانه های یک حاکمیت مستبد و غارتگر است که جز موضع گیری به سود این یا آن جناح حکومتی، جز حراست از ثروت آنان که از سفره مردم ربوده اند و جزپشتیبانی و توجیه عملکردهای فاجعه بار جیره خواران خود، وظیفه دیگری نمی شناسد و گامی برای مردم رنجدیده بر نمی دارد. مردمی که باید ولی نعمت حاکمان باشند ولی خاک پایشان شده اند!

هشدارهای دلسوزان میهنمان را جدی بگیرید !

سوءاستفاده از نجابت، قناعت، شکیبایی و مسالمت جویی مردم کافی است !

خشونت ورزی، وحشت آفرینی ، بازداشت و زندانی کردن، شکنجه و اعدام منتقدان، مخالفان، معترضان و دگراندیشان را پایان دهید !

اعدام ، خشونتی جبران ناپذیر است ؛

 اعدام را متوقف کنید !

پیروزباد مبارزات آزادیخواهانه و عدالت طلبانه مردم میهنمان !

گروه آذرنگ

بهار۱۴۰۲

 

از این قلم :

 

Share

Comments System WIDGET PACK

ادامه:

آرشیوماهانه

نقل مطالب نوید نو با ذکرمنبع آزاد است

 

نامه ها ومقالات خودرا به نشانی webmaster@rahman-hatefi.net  بقرستید

انتشار اخبار، مقالات و بیانیه ها در این صفحه الزاماً به معنای تایید آن‌ها نیست